Oscars väg 21
BESIKTIGAD
Till salu Haninge kommun
Visningar
söndag 1 mars kl. 11:00 - 11:30
Välkommen på visning! Anmäl er gärna till visningen i annonsen på notar.se
BokaTill salu Haninge kommun
Välkommen till Oscars väg 21 – ett naturnära gavelradhus med utvecklingspotential i Vega
Ett av områdets bäst belägna gavelradhus – längst ut i längan, med lugn och privat tomt som gränsar mot skogen. Här bor du ostört med naturen som närmsta granne och stora möjligheter att sätta din egen prägel. Huset är idag en fyra, men med oinredd vind finns potential att skapa en femma för den växande familjen eller för dig som vill ha extra arbetsrum. Den generösa baksidan ger dessutom utrymme att utveckla ytterligare altan – kanske med spabad på bergsknallen och fri utsikt över området.
Bostaden är genomtänkt i två plan med ljusa ytskikt, fina materialval och ett härligt ljusinsläpp där både sociala ytor och privatliv får sin självklara plats.
Starta dagen med morgonkaffe på den välkomnande framsidans altan och fortsätt in i det moderna köket med generösa arbetsytor, god förvaring och en naturlig samlingsplats för familjens måltider.
Entréplanet rymmer även ett ljust och rymligt vardagsrum där kaminen skapar både värme och stämning – en plats att samla familjen eller lägga upp fötterna framför brasan en kylig kväll. Härifrån nås den stora träaltanen på baksidan, med plats för loungemöbler, långbord och grillkvällar under pergolan. Med skogen intill och begränsad insyn blir uteplatsen en privat oas från vår till höst. På detta plan finns också ett badrum, rymlig klädkammare och en praktisk tvättstuga som förenklar vardagen.
En trappa upp väntar familjens mer privata del med flera luftiga sovrum, perfekta för barn, gäster eller hemmakontor
Vill du boka in dig på visning?
söndag 1 mars kl. 11:00 - 11:30
Välkommen på visning! Anmäl er gärna till visningen i annonsen på notar.se
Boka






