Kommande försäljning Nedre Gärdet - Östermalm Stockholm kommun
Armfeltsgatan 27, 2tr
Fönster i 3 väderstreck - Balkong i sydvästläge - Lågt belånad förening
Kommande visning 27 & 28 september - Bilder läggs upp i slutet av vecka 38
Välkommen till en härlig gavellägenhet med oslagbart ljus från stora fönster i tre väderstreck och balkong i sydvästläge.
Lågt belånad förening (2897 kr/kvm brfyta )med fastighet i gott skick. Härlig balkong med sol från morgon till kväll samt fungerande öppen spis. Hiss finns!
Ljuset är konstant närvarande tack vare stora fönster och soligt gavelläge. Lägenheten är perfekt planerad för stora tillställningar, stor matsalsdel i vardagsrummet med öppen spis, burspråk och parkettgolv.
Lägenhetens båda sovrum har plats för dubbelsäng och det finns gott om förvaring i hela lägenheten. Sovrummen har slipbart parkettgolv (2004).
Badrummet har golvvärme och är inrett med tvättmaskin (ca 2016) med ovanliggande skåp, wc-stol, handfat med spegelskåp, duschhörna med glasdörrar, handdukstork (el), klinkergolv och kakel på väggarna. Föreningen har en mycket bra tvättstuga som enligt säljaren har gott om tider.
Köket har ljusgrå köksluckor och skåp, diskmaskin (ca 2021), kyl & frys (ca 2021), två ugnar (ca 2016), keramisk spishäll och gott om arbetsyta och förvaring. Vitt klinkergolv.
Lägenheten har 3 förråd (1 vindsförråd, en vindsgarderob och ett källarförråd)
Dela objekt
Välkommen på visning!
Nu har du chansen att uppleva din potentiella nya bostad på plats! Vi ser fram emot att träffa dig och guida dig genom alla unika detaljer och möjligheter som detta hem erbjuder. Välj den tid som passar dig bäst här nedan.
Kontaktpersoner
Visa intresse
Är du nyfiken på nästa steg? Registrera dina uppgifter, så finns möjligheten för oss att nå dig med mer information eller svara på de funderingar du har kring bostaden.
Bostadsfakta
Område
Nedre Gärdet - Östermalm
Stockholm kommun

