Kommande försäljning Tuna Lund kommun

Pris 2 245 000 kr 37 107 kr/kvm
Boarea 60,5 kvm
Antal rum 2 rum
Avgift
3 980 kr
Visningar

söndag 31 maj kl. 13:00 - 13:30

Boka

tisdag 2 juni kl. 17:30 - 18:00

Boka
Mäklare Lund

Kommande försäljning Tuna Lund kommun

Ett hem där bostad, förening och läge samspelar på ett sätt som märks direkt. I en av Lunds mer eftertraktade delar bor du med närhet till det mesta, i en stabil och välskött förening med låg belåning och ett tydligt fokus på långsiktighet.

Lägenheten erbjuder en genomtänkt planlösning där varje yta fyller sin funktion utan att kompromissa med känslan. Ljuset rör sig naturligt genom rummen och tillsammans med den franska balkongen i söderläge skapas en öppen och luftig atmosfär. Här finns en självklar plats för både vardag och umgänge.

Köket har en tidlös prägel med bevarade detaljer och utrymme för måltider vid fönstret. Vardagsrummet är generöst och lätt att möblera, medan sovrummet ligger avskilt och rofyllt med goda förvaringsmöjligheter. Badrummet är helkaklat i ljusa toner och utformat för att fungera smidigt över tid.

Föreningen är en av de stora styrkorna i boendet. Med en stabil ekonomi som grund har man genomfört omfattande förbättringar såsom stambyten, elrenoveringar i samtliga lägenheter och installation av solceller, tillsammans med satsningar som laddinfrastruktur