- Stabil Brf!
- Våning 4!
- Förberett för diskmaskin och tvättmaskin!
- Utmärkt läge - mellan Hagastaden/Vasastan och Solna!
- Gångavstånd till Karolinska Institutet!
- Gym, bastu och trevliga uteplatser i föreningen!
- Nuvarande ägare disponerar ett källarförråd!
- Tunnelbana, pendeltåg, flygbussar och bussar inom räckhåll och om några år tas nya tunnelbanan i drift med en uppgång ca. 600 meter från bostaden!
Nu har ni chansen att bo i denna ljusa och välplanerade lägenhet på 34 kvm, belägen i ett expansivt och eftertraktat område med Vasastan som granne. Här välkomnas ni av en rymlig hall, utrustad med flertalet garderober. I det väldisponerade vardagsrummet möts ni av ljusinsläpp från det stora fönsterpartiet som förstärker bostadens trivsamma känsla. I bostaden finner man öppna och genomgående stilrena ytskikt, här nyttjas samtliga kvadratmetrar optimalt. Köket är stilrent med stora arbetsytor. Badrummet är nyrenoverat och utrustat med golvvärme
- Stabil Brf!
- Våning 4!
- Förberett för diskmaskin och tvättmaskin!
- Utmärkt läge - mellan Hagastaden/Vasastan och Solna!
- Gångavstånd till Karolinska Institutet!
- Gym, bastu och trevliga uteplatser i föreningen!
- Nuvarande ägare disponerar ett källarförråd!
- Tunnelbana, pendeltåg, flygbussar och bussar inom räckhåll och om några år tas nya tunnelbanan i drift med en uppgång ca. 600 meter från bostaden!
Nu har ni chansen att bo i denna ljusa och välplanerade lägenhet på 34 kvm, belägen i ett expansivt och eftertraktat område med Vasastan som granne. Här välkomnas ni av en rymlig hall, utrustad med flertalet garderober. I det väldisponerade vardagsrummet möts ni av ljusinsläpp från det stora fönsterpartiet som förstärker bostadens trivsamma känsla. I bostaden finner man öppna och genomgående stilrena ytskikt, här nyttjas samtliga kvadratmetrar optimalt. Köket är stilrent med stora arbetsytor. Badrummet är nyrenoverat och utrustat med golvvärme. Här erbjuds de allra bästa förutsättningarna för att ni skall trivas och känna er som hemma.
Område:
På Fogdevreten bor ni bekvämt med bara kort promenad till Vasastan med sitt rika utbud av restauranger, caféer och butiker. För den som gillar naturen ligger välkända Hagaparken alldeles i närheten. Här ges möjligheter till långa promenader, bad eller diverse utomhusaktiviteter. Här finns även den populära restaurangen Stallmästargården för den som önskar åtnjuta en middag eller kaffe med utsikt över Brunnsviken.
Brf Tomteboda 1 är en stabil och populär bostadsrättsförening med god ekonomi där flera av de större renoveringarna är genomförda. Föreningen har sålt av mark till Nordr vilket är en bidragande faktor till den goda ekonomin. Som boende i föreningen har ni tillgång till föreningens gym, bastu, tvättstuga och två trevliga grillplatser på innegården.
Mer info om alla spännande nyheter finns på föreningens hemsida, www.tomteboda1.se
Varmt välkomna att höra av er till ansvarig fastighetsmäklare!