Emma Sabovic
Kontorschef / Bostadsförmedlare
Jag heter Emma och jag är Franchisetagare på Notar Costa del Sol.
Sedan 2019 har jag haft förmånen att hjälpa köpare att finna sin bostad i Spanien, vare sig det har varit ett permanent hem, semesterbostad eller investering.
Transparens och ett öppet förhållningssätt är viktigt för mig, lika viktigt som att både köpare samt säljare ska känna att dom har gjort en bra affär, kanske sitt livs affär till och med.
På min fritid arbetar jag med välgörenhet både att hjälpa människor och djur, jag är känd på hemorten att äga ett litet zoo.
Att ge tillbaka är viktigt för mig både i min yrkessamma roll men även till samhället, litet som stort.
Emma Sabovic
Kontorschef / Certifierad Mäklare
Få en kostnadsfri värdering av din bostad
Hos Notar erbjuder vi kostnadsfria värderingar för att ge en tydlig och rättvis bedömning av din bostads värde, helt utan krav eller förpliktelser.
Årets Mäklarkedja
Utsedda till Årets Mäklarkedja sedan 2019 av Hemnet
Sedan 2019 har Notar utsetts till Årets Mäklarkedja av Hemnet, varje år sedan priset instiftades. Utmärkelsen baseras på faktiska resultat, flest sålda bostäder per aktiv mäklare.
För dig som kund innebär det fler aktiva köpare, ett starkare spekulantregister och bättre förutsättningar att maximera slutpriset. Ett resultat av erfarenhet, precision och ett arbetssätt som gör skillnad i varje affär.