En venta Hässelby villastad Stockholm municipio

Precio 4 395 000 kr 46 263 kr/m²
Superficie útil 95 m²
Número de habitaciones 3 habitaciones
Cuota
6 521 kr
Visitas

söndag 24 maj kl. 15:00 - 15:30

Varmt välkommen! Anmäl dig gärna online för att ta del av ev. förhandsvisningar!

Reservar

måndag 25 maj

Ring för tidsbokning!

Mäklare Liljeholmen

En venta Hässelby villastad Stockholm municipio

• Unik och soldränkt takterrass om ca 95 kvm med utekök
• Modern planlösning, lätt att återställa till 4 r.o.k. vid behov. Se planskissen
• Vattenburen golvvärme i hela bostaden
• Underbar atmosfär med stora fönsterpartier mot den lummiga grönskan
• Extra gäst wc
• Stilrent inrett kök med sobra materialval och full maskinpark
• Smakfullt badrum med praktisk tvättdel med god förvaring och kombinerad tvätt/torktumlare
• Genomgående stilfulla parkettgolv
• Mycket goda förvaringsmöjligheter tack vare flertalet garderober och två walk-in-closet
• Förråd på parkeringen för extra förvaring
• 1 p-plats som ingår precis vid huset
• Välskött Brf som äger marken
• Föreningen sparar och amorterar även kontinuerligt
• Underbart läge med ca 500 meter till Hässelby strandbad
• Härliga promenadstråk i närområdet
• Utanför finns populära Hundängen med utegym
• Flertalet skolor och förskolor i närområdet
• 5 min promenad till centrum med affärer, t-bana och mycket mer

Hässelby villastad är ett naturnära och familjevänligt område i västra Stockholm med ett attraktivt läge vid Mälarens vatten. Här finns flera populära badplatser, grönområden och strandpromenader som bjuder in till både avkoppling och friluftsliv året om. Kommunikationerna är mycket goda med tunnelbana där den gröna linjen tar dig smidigt in till city. I området finns ett lokalt centrum med mataffärer, service, restauranger och caféer som täcker de flesta vardagsbehov. För barnfamiljer finns ett brett utbud av förskolor och skolor i närheten, vilket gör området extra attraktivt