Próxima venta Lomma Lomma municipio

Precio 5 395 000 kr 54 495 kr/m²
Superficie útil 99 m²
Número de habitaciones 4 habitaciones
Cuota
5 814 kr
Mäklare Malmö

Próxima venta Lomma Lomma municipio

Nu finns möjlighet att förvärva en stilren marklägenhet med ett eftertraktat läge i populära Strandstaden i Lomma. Här bor du med småbåtshamnen precis runt hörnet och med närhet till både hav och strand.

Lägenheten är belägen i markplan och erbjuder generösa uteytor med en terrass om cirka 11 kvm, delvis inglasad, samt en extra uteplats om ungefär 17 kvm i skyddat och solvänligt läge – perfekt för avkoppling stora delar av dagen.

Bostaden präglas av en ljus och luftig planlösning där kök och vardagsrum samspelar på ett öppet och socialt sätt. Köket från Marbodal har vita, tidlösa luckor som harmonierar fint med den mörka laminatbänkskivan. Här finns även två smakfullt helkaklade badrum med dusch, där det större badrummet dessutom är utrustat med en praktisk tvättdel.

Planlösningen rymmer tre rymliga sovrum samt två klädkammare med optimal förvaring!

Till bostaden hör garageplats och ett stort förråd som enkelt nås via hiss. Området erbjuder ett bekvämt vardagsliv med närhet till restauranger, service, butiker och goda kommunikationer – allt inom kort promenadavstånd.

Varmt välkommen att upptäcka ditt nya hem på plats!