Próxima venta Borlänge municipio

Precio 675 000 kr 17 763 kr/m²
Superficie útil 38 m²
Número de habitaciones 1 habitación
Cuota
2 715 kr
Mäklare Borlänge

Próxima venta Borlänge municipio

Välkommen till denna trivsamma och välplanerade etta i populära Hagalund!

Här bor du centralt med närhet till det mesta – gymnasieskolor, Högskolan Dalarna, mataffärer, restauranger och goda kommunikationer. Bostaden är belägen på våning 3 och erbjuder ett ljust och lättmöblerat rum där vardagsrum och sovdel samsas på ett smart sätt. Fönsterna ger ett härligt ljusinsläpp och ligger in mot en lugn innergård. Köket är praktiskt utrustat med alla nödvändigheter, samt plats för en mindre matgrupp. Fräscht och ljust badrum med tvättställ, badkar och WC bland annat.

Här bor du i en stabil och välskött förening med en lugn och trevlig innergård, och runt hörnet ligger Soltorgsparken. Detta är ett perfekt boende för dig som söker din första lägenhet, studerar eller vill ha ett smidigt och centralt boende med allt inom räckhåll.

Varmt välkommen med din intresseanmälan redan idag!