Próxima venta Stenhagen Uppsala municipio

Precio 6 095 000 kr 39 578 kr/m²
Superficie útil 154 m²
Número de habitaciones 5 habitaciones
Superficie construida 10 m²
Mäklare Uppsala

Próxima venta Stenhagen Uppsala municipio

Välkommen till Pimpstensvägen 36 – ett naturskönt och stadsnära hem att trivas i med Hågadalen runt hörnet i ett lugnt och barnvänligt område.
Här erbjuds ett välplanerat hus om 154 kvm boyta och 10 kvm biarea, fördelat på två plan med generösa sociala ytor och en härlig trädgårdsmiljö.
På entréplanet möts ni av ett stort och trivsamt kök med gott om arbetsyta och förvaring med plats för matbord. Härifrån nås även altanen på framsidan som är perfekt för middagar med kvällssol. Vidare finner ni ett luftigt vardagsrum med plats för både soffgrupp och större matplats. Från vardagsrummet kliver ni ut till den lummiga trädgården och bostadens fantastiska uteplatser, där ni kan njuta av morgonkaffet i solen.
Utomhusmiljön är något alldeles extra med två stora trädäck och pergolor som skapar härliga sällskapsytor för både familj och vänner – platser för sommarens middagar och långa kvällar.
På bottenvåningen finns även ett flexibelt rum som passar utmärkt som kontor, gästrum eller extra sovrum.
En trappa upp väntar tre rymliga sovrum, ett allrum och ett badrum utrustat med spabadkar och bastu – en privat oas för avkoppling året om.
Huset är dessutom utrustat med solcellsanläggning som producerar egen el och bidrar till både lägre driftkostnader och ett mer hållbart boende.
Det här är ett hem som kombinerar närhet till natur och friluftsliv med bekvämt avstånd till stadens utbud – en plats att verkligen trivas på.