Lövgatan 62
Funkisetta (alternativ 2a) i Råsunda – högt upp i huset med balkong mot innergård!
Próxima venta Råsunda - Näckrosen Solna municipio
Próxima venta Råsunda - Näckrosen Solna municipio
- Vackert burspråk
- 2,7 m i takhöjd
- Alternativ 2a
- högt läge
- Källar- och vindsförråd
- Nyrenoverad
- Lågt belånad förening
- Perfekt läge mellan Gamla Råsunda och centrala Sundbyberg
- Nära all tänkbara kommunikationer, restauranger, caféer och service
Varmt välkommen till denna ljusa och optimalt planerade etta, belägen högt upp i huset med ett härligt läge och en fantastisk balkong mot den lugna innergården. Här möts du av ett stilrent och funktionellt boende där varje detalj är noggrant utvald. Lägenheten går även att göra om till en 2a.
Bostaden är totalrenoverad i modern stil, samtidigt som flera tidstypiska attribut har bevarats, såsom det charmiga burspråket. Bostaden ha en generös takhöjd om 2,7 meter samt vackert lagt holländskt förband. Tillsammans skapar detta en inbjudande och harmonisk atmosfär.
Det rymliga allrummet badar i ljus tack vare burspråket och erbjuder gott om plats för flexibel möblering efter behov. Härifrån nås även den trivsamma balkongen med utsikt över innergården, en perfekt plats för avkoppling. Köket är välutrustat med allt som behövs för en smidig vardag och håller en modern standard med genomtänkta materialval.
Hallen välkomnar med ljusa väggar och smarta förvaringslösningar bakom stilrena spegeldörrar
Agente inmobiliario responsable
Pontus Åsbrink
0760-10 76 21 pontus.asbrink@notar.se Más información sobre mí






