En venta Väster Lund municipio

Precio 1 950 000 kr 75 000 kr/m²
Superficie útil 26 m²
Número de habitaciones 1 habitación
Cuota
2 781 kr
Visitas

söndag 24 maj kl. 12:00 - 12:30

Reservar

tisdag 26 maj kl. 18:00 - 18:30

Reservar
Mäklare Lund

En venta Väster Lund municipio

På attraktiva Väster i Lund erbjuds denna trivsamma etta om 26 kvadratmeter, belägen en halv trappa upp med lugnt och insynsskyddat läge mot den grönskande innergården. Här bor du i en rofylld miljö med kort promenadavstånd till Lund C och stadens breda utbud.

Bostaden har en genomtänkt planlösning där varje kvadratmeter tas tillvara. Den generösa takhöjden skapar en härlig rymd och förstärker känslan av ljus och luft. Allrummet är lättmöblerat med vackra originalgolv som ger rummet karaktär och värme. Här finns plats för både säng, soffa, bord och förvaring utan att det känns trångt.

Från rummet nås balkongen i sydostläge som blir en naturlig förlängning av bostaden under årets varmare månader. Här kan du njuta av morgonsolen och utsikten över den lugna innergården. Läget ger ett privat boende utan insyn och med en stillsam atmosfär.

Köket är inrett i modern stil med ljusa toner och goda förvaringsmöjligheter